Plenkový servis

Služba běžná v USA, Kanadě, Velké Británii, Německu (a asi i jinde). Vaše pokakané a počůrané plenky vám v určitých intervalech (např. 1 týden) vymění za vyprané a vyžehlené. 

 
Biobavlna

BAVLNA - měla by být opravdu BIO?

 

zpracováno z informací jejichž zdrojem je  www.biospotrebitel.cz 

 

Bavlna je tradiční, příjemný, prodyšný materiál. Jako nejpoužívanější materiál na výrobu látek je její pěstování samozřejmě pod tlakem ekonomických potřeb. Konvenční pěstovaní bavlny se s riziky ztrát způsobených malými výnosy a škůdci  vyrovnává "konvenční" cestou umělého hnojení a chemickými protiparazitiky. Tento způsob ochrany hledí však bohužel jen na sklizeň samotnou, nikoliv už na důsledky chování samotného. Umělá hnojiva, pesticidy a další látky používané neúměrně při pěstování bavlny konvenčním způsobem působí nenapravitelné škody nejprve samotným pěstitelům (často negramotným farmářům z rozvojových zemí) následně celému ekosystému.

Biobavlna je alternativou, jak už název…Materiály plen

Z jakého materiálu plenky jsou

BAVLNĚNÁ PŘÍZE 

FROTÉ

 


Plenkový servis

Plenkový servis

Služba běžná v USA, Kanadě, Velké Británii, Německu (a asi i jinde). Vaše pokakané a počůrané plenky vám v určitých intervalech (např. 1 týden) vymění za vyprané a vyžehlené. Vychází to ekonomičtěji i ekologičtěji v porovnání s jednorázovými plenami. Ve Velké Británii přispívají některé radnice maminkám, které plenkový servis využívají. Chtějí tak pomoci vyřešit problém s odpady (jednorázové pleny tvoří 4 % domácího odpadu). Více informací např. http://www.nappystash.co.uk/