Zkušenosti

Podělte se s ostatními rodiči o své zkušenosti - napiště nám, proč používáte látkové plenky, jak to máte zařízené, kolik vám to zabere času, jaké máte zkušenosti s různými výrobky, jaké jste museli řešit problémy, svěřte se svými tipy a zlepšováky. Můžete nám poslat také fotky nějak související s látkovými plenkami. Každý kdo nám pošle dobře sepsané zkušenosti, které použijeme, od nás dostane kupón na nákup v našem e-shopu v hodnotě 300 Kč.Lola - Popolini pro začátečníky

Lola - Popolini pro začátečníky - co a jak

 

Nedávno jsem pro jednu kamarádku sepisovala, jaké pleny jsem pořídila. Pokud někdo máte v úmyslu koupit Popolini, možná to pro vás bude taky užitečné. Každému sice vyhovuje něco jiného, ale čím víc názorů si člověk přečte, tím líp dospěje k tomu vlastnímu.

 
(aktualizováno v dubnu 2015)

 

Pořídili jsme pleny značky Popolini.

Doporučovaný počet je 18-24 plen a 2-3 svrchní kalhotky (to, co se dává přes plínku, aby to nepropouštělo na oblečení.) Pere se každý 2., později každý 3. den.

Používání popolínek…
Anna, Matýsek 4 měsíce, zkušenosti s Bambino mio i Popolini

Anna, Matýsek 4 měsíce, zkušenosti s Bambino mio i Popolini

Bambino mio versus Popolini. Vícevrstvé versus kalhotkové plenky. Které si Anna víc oblíbila? A co by objednala s novými zkušenostmi?

 

(článek byl aktualizován v dubnu 2015. Nedávno Bambino mio představilo novou verzi svých plenek a kalhotek, které teď mají méně velikostí, takže všechno už neodpovídá - latkovepleny.cz)

 

Nakoupená výbavaSada Bambino mio od narození po nočník - vícevrstvé plenky

18 ks plen Bambino Mio vel. II

Lucie, 3 děti v látkovkách

Zkušenosti matky tří dětí, ovlivněné dlouholetou prací v eshopu s plenkami

 

Mám tři děti. Všechny vyrostly v látkových plenách. Pořádám pravidelné prezentace o látkovkách, radím klientům s pořizováním výbavičky pro novorozence, pracuji v eshopu. Pořád dokola se mně někdo ptá na jednu jedinou otázku: a co jste používali doma vy?

 

Co jsme tedy používali?

Zjednodušeně: pro prvorozeného kombinaci vícevrstvých a kalhotkových plen. Pro další dvě holčičky (ne, že by tady pohlaví hrálo roli) kombinaci čtvercových a kalhotkových plen. Rozvedu to samozřejmě dál…

 

Naše začátky

Jako prvorodička jsem kdysi před dávnými lety sama navštívila prezentaci látkových plen, odcházela s hlavou plnou informací, ale s tou zásadní otázkou…Irena, 3 děti

Irena, 3 děti - 4 a půl, 3 a 1 rok, (čtvrté je na cestě)

Pokusím se popsat své vlastní zkušennosti s pracími plenami. Spíše bych měla napsat s plenkovými kalhotkami. Dnes jsem totiž přesvědčena, že dobré plenkové kalhotky jsou základem, který rozhoduje o tom, jestli používání pracích plen bude či nebude pro rodiče prací navíc.

 

Když se narodila dcera, znala jsem jen klasické bavlněné pleny. Nevýhoda byla v tom, že nebylo možno koupit pořádné plenkové kalhotky. Ty, co jsem sehnala byly zevnitř igelitové a zvenku látkové. Bála jsem se opruzenin. Také špatně seděly a tak bylo nutno při každé výměně plen, měnit i kalhotky, protože byly mokré. A to nemluvím o tom, jak to vypadalo, když byly také pokakané. Obvykle to odneslo i oblečení. Takže jen mé přesvědčení, že dělám dobře přírodě, mě udrželo při jejich používání. Pak mi kamarádka přivezla z Německa z jakéhosi ekologického…