Separační plenky

  E-shop / kategorie Doplňky k plenkám / separační pleny

 

 Jsou z tenkého materiálu a umísťují se mezi plenku a zadeček miminka. Vyrábějí se z umělých nebo biologicky odbouratelných materiálů.

 Setkáte se se dvěma typy: 

Jednorázové separační plenky

Jsou z tenké vrstvy materiálu (u přírodních obvykle celulóza nebo viskóza). Mají dvě funkce: separují stolici od plenky a chrání zadeček před vlhkostí. Stolice (nebo alespoň její většina) zůstane na separační plence a vy ji můžete vyhodit a nemusíte máchat celou plenku. Zároveň separační plenka propouští vlhkost dovnitř plenky, ale nepustí jí zpátky k zadečku miminka. Počůrané separační plenky se dají přeprat a znovu použít, po více použitích se postupně rozpadají.

 Výběr u nás:

umělé separační plenky Anička
- běžně dostupné v obchodech s kojeneckým zbožím nebo lékárnách
- cena cca 40 Kč/100 ks, neměly by se splachovat do záchodu

separační plenky z přírodních materiálů
- jsou biologicky odbouratelné, mohou se spláchnout do záchodu nebo kompostovat, počůrané lze vyprat v pračce a použít tak několikrát

Příklady:
celulózové separační plenky (např. Popolini, cena 155 Kč/120 ks) - velmi oblíbené, vhodné pro použití pro kojence s řídkou stolicí (dobře ji zachytí)
viskózové separační plenky (např. Popolini, cena 125 Kč/100 ks, Bambino mio, cena 199 Kč/160 ks) - vhodné pro všechny děti, jsou tenčí než celulózové

 

Pratelné separační plenky

Jejich hlavní funkcí je odvádění vlhkosti od zadečku miminka. Nejčastěji používaným materiál je fleece, který propustí vlhkost do plenky, ale nepustí jí zpátky.