Slovníček látkových plen

Nabídka pratelných plenek a doplňků k nim je velmi široká, takže si můžete vybrat z mnoha typů. Ve slovníčku uvádíme základní typy plenek a příslušenství, se kterými se u nás setkáte. Jako příklady uvádíme systémy, se kterými máme zkušenosti, osvědčily se nám a nabízíme je v našem e-shopu. (České názvosloví moderních látkových plenek je velmi různorodé, prodejci nazývají plenky a doplňky k nim různě, což může být pro uživatele matoucí. Ve slovníčku uvádíme názvy, o kterých víme, že se často používají, ale můžete se setkat i s jinými.)
Plenky

Plenky

 

Co se skrývá pod pojmy plenka all-in-one, kapsová, kalhotková nebo čtvercovka? Podívejte se na obrázky a poučte se.

 Svrchní kalhotky

Svrchní kalhotky

Svrchní kalhotky se oblékají na pleny (ovšem pozor jen na některé, protože třeba all-in-one plenky už je mají v sobě). Jejich úkolem je chránit oblečení miminka.  Je velmi důležité, aby byly kvalitní, jinak totiž miminko může skončit s nepříjemnou nehodou na oblečení a vy s nedobrou náladou.

Co je proboha PUL zátěr? A co dělá na plenkových kalhotkách? Může fleese napodobit vlnu? A co se stane, když vlnu počůráte? To všechno se dozvíte v kapitolce o svrchních plenkových kalhotkách.Doplňky k plenkám

Doplňky (separační plenky, vložky do plenek)

Separační plenky nebo vložky mají za úkol uchránit plenku od kalamity a také udržet zadeček miminka v suchu, zatímco vložky do plen (plenkové vložky, vkládací plenečky apod.) zvyšují savost plenky.Plenkový servis

Plenkový servis

Služba běžná v USA, Kanadě, Velké Británii, Německu (a asi i jinde). Vaše pokakané a počůrané plenky vám v určitých intervalech (např. 1 týden) vymění za vyprané a vyžehlené.