Kalhotky a plenky Bambino Mio

Začala jsem s klasickými plenami a kalhotkami Gmini nebo Sandry, ale měla jsem dost plačtivé dítě, skoro jsme nespali, tak jsem přešla na papírové (všeho druhu). Postupně jsem pak kombinovala látkové a papírové plenky, od 5ti měsíců používám zase jen látkové, ale koupila jsem si kalhotky Bambino Mio. Do nich české čtvercové plíny 80x80cm. Dávám jednu, skládám ji nejdřív podélně na půl a pak na třetiny a pak napříč natřikrát, podobně jako navrhuje Bambino Mio pro lezoucí drobky nebo pro kluky, ale vpředu je ta plínky složená dvakrát. Takže je tam 18vrstev.Vzadu jen těch 6. Zkoušela jsem dávat i 2, ale to se mi zdá tlustší než plínka Bambino Mio, synovi se to nelíbilo, možná by to chtělo větší kalhotky. Pokud jsem dala dvě čtvercovky ty menší (70x70cm) tak to celkem šlo, ale už je nemám :o)

Od BambinoMio mám jen 6 plínek na zkoušku. Ty dávám na noc nebo na cestu, kdy nemůžu hned přebalit a předpokládám, že nebude malý kakat.V noci (malý jen čurá, ale často – kojím po 2 hodinách i v noci), vydrží Bambino Mio plínka i 10hodin. Mívá pak již mokré kraje, ale oblečky jsou v suchu. Když jsou kalhotky jen počurané, tak je přepírám narychlo ve vlažné vodě v ruce, jednou za čas je dám do pračky, na 40 nebo 60 stupňů – záleží, co zrovna peru. Kluk má řídkou kojeneckou stolici, tak mi skoro vždy proteče na kalhotky – do švů. Propláchnu je vlažnou vodou, potřu jádrovým mýdlem – neperu do bíla, jen z nejhoršího! a pokud zrovna neperu, tak je nechám uschnout. Při nejbližším praní bílého nebo plínek je dám do pračky. Podobně to dělám s pokakanýma plínkama – lehce operu pod vlažnou vodou, potřu jádrovým mýdlem a dám do kýble k počuraným plínkám. S těma nedělám nic. Do kýble vodu nedávám, zjistila jsem, že to míň smrdí a na vyprání to žádný vliv nemá. Dávám kapku levandulového oleje na spodní stranu víka kýble. Plínky peru na 60, máme jakýsi program “intenzivní skvrny” – asi se to délel pere, s běžným práškem, 2x máchám, bez aviváže, nebo trochu octa. Vždy se mi vypralo vše. Kalhotek BM mám 5 kusů, užila bych i víc, ale přeprání v ruce počuraných mi nevadí. Pro pohodlí bych u kojence (kojenecká stolice) doporučila tak 6-8 kalhotek, pro praní 1x za tři dny, jinak přiměřené míň.3 minimálně + 1 rezervní – asi. Později, myslím, by ty 4 ks mohly stačit.

Co mohu porovnat: Kalhotky Sandry nebo Gmini – zbytečná koupě, nevětrá, propustí vše bokem na oblečky, Gmini hůř drží a časem se suchý zip trhá. Teď používám, jen když nestihnu vyprat.

Kalhotky Bambino Mio – nepropouští, vyperou se. Dobře drží, ale musela jsem se naučit je dávat. Klukovi se to vždy nelíbilo, když se víc mele, dokáže se o háčky suchého zipu při přebalování poškrábat, pak řve. Chce to prostě cvik, asi to bude u každé maminy i mimča jiné. Po vyprání se trošku zkřiví smyčková část suchého zipu, otírá se pak o bříško, když se moc utáhne, může to škrábat, takže pozor! Pokud jsou jen od počurané plínky, stačí nechat chvilku provětrat a použít znovu, asi bych je měnila 1x denně, ale většinou mi je stejně za ten den znečistí řídkou stolicí, tak je tak peru.

Plinky: české čtvercové – vydrží asi 2-3 hodiny (v těch kalhotkách BM), záleží jak mimčo čurá. Jsou asi 5x levnější, uschnou rychle, můžu je, ale nemusím, žehlit. (Žehlila jsem jen v šestinedělí.)

Plínky Bambino Mio – nežehlí se, sají dobře, vydrží kolem 4 hodin, můžou se zdát při složení tlusté, ale asi to nevadí, záleží na zvyku – mimina. Schnou asi 3x dýl než ty čtvercovky.

Dělané – ze starého flanelového povlečení – různě velké, které skládám tak, aby vypadaly jako Bambino Mio. Ani jsem je nesešívala, nic. Jsou zadarmo, vydrží dýl jak čtvercovky – záleží na počtu vrstev, jsou měkčí. U novorozeněte se mi zdá mít čtvercový plínky (nebo domácí) výhodou, protože přebaluju po každé stolici, a to je co chvílu, je to rychle suchý, vyjde to levněji. Já jsem dostala 20 českých čtvercovek, pak mám 6 Bambino Mio, a ještě používám 3 flanelový svoje. Přebaluju tak 8-10 denně, peru na 60 každý třetí, někdy i až čtvrtý den.Víc plinek jak 24 se ani do kýble (12 litrů s víkem z Hypernovy za asi 80Kč) nevejde. Plínky mi bohatě stačí. Nezaberou určitě víc místa jak balíky s papírovýma. V koupelně mám akorát navíc jeden kýbl (je moc pěkný :o))

Ze začátku jsem si i psala, kolik papírových plínek na drobka kupujem. Dnes má 7 měsíců, koupili jsme asi 1070 plínek, vždy jsem kupovala do 5 Kč za kus, takže to stálo skoro tolik, jako pořízení látkové sady na celou dobu! Od dvou měsíců se přebalování ustálilo na 6-7 papírových plínek denně. Přebalovala jsem po každé stolici, jinak tak po 4 hodinách. Ještě jich tu tak 100 mám – co jsem nepoužila, takže třeba na cesty. Opruzenej kluk byl akorát z porodnice – tam se přebalovalo na pokyn(!), jinak pokud ho zapomenu přebalit po stolici, tak mu pokožka zarudne.Léčím Rybilkou,dobrý, ale drahý je i Bepanthen, měla jsem krém od Bübchen, ale neosvědčil se, spíše to zhoršil. Když je syn jen počuranej, i po 12 hodinách v látkovce mu nic není. A to bych řekla, že na kožní problémy je celkem náchylnej.

Teď už se kluk dost převaluje a trochu leze. Jakmile bude chodit, uvidím, jestli Bambino Mio se osvědčí i dále, Mám trošku obavy, aby tam plinka necestovala. Můžu pak poslat další zkušennosti. (pozn. N aše Anička leze jako drak a plenka necestuje. Ivana:-) )

Podle informací z netu, které dnes mám, bych se při novém rozhodování asi přiklonila k Popolini – ve skutečnosti jsem je ale neviděla. Bambino Mio kalhotky určitě doporučuji všem, kdo vlastní čtvercové plíny – alespoň 15. Jinak se to asi nevyplatí. Jinak oblečky ne vždy sedí, je někdy potřeba mít větší číslo, ale to bude u látkovek asi vždy.

Pokud by některá maminka z okolí chtěla, mohu vám ukázat plenkové kalhotky i plenky Bambino mio, abyste je nemuseli kupovat naslepo.

Michaela Vaverková Klevetová, syn 7 měsíců
Uherské Hradiště
tel: 572 555 539, 775 624285




Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..