Skladování použitých plen

Použité pleny je nutné skladovat v uzavřené nádobě – nejlépe se hodí kbelík s víkem, ale můžete použít jakoukoliv dobře těsnící nádobu. Pro usnadnění manipulace s plenkami je možné použít síťku na praní plen – dáte ji do prázdného kbelíku, do ní potom odkládáte použité pleny. Při praní jen snadno přendáte do pračky. Síťku nechte pro praní otevřenou, ať se můžou plenky volně vyprat.

Doporučujeme skladovat plenky spíš na sucho. Tato metoda podle nás přispívá k delší životnosti plen. Skvrny na plenách je možné hned po přebalení potřít žlučovým mýdlem nebo do praní přidat sůl na skvrny. Dlouhý pobyt ve vodě při skladování na mokro (skladujete v kbelíku s vodou a trocho pracího prášku, soli na skvrny nebo předpíracím prostředkem) by mohl pleny poškodit.

U větších dětí je dobré plenku (zvlášť třeba pěkně nacucanou noční plenu) před uložením do kbelíku promáchnout ve vodě, aby se plena co nejdřív zbavila amoniaku, který je v moči obsažený. Amoniak může při dlouhém působení na plenu nenápadně “rozežírat” vlákna tkaniny. Dlouho to není poznat, a pak se najednou plena úplně rozsype a udělají se v ní díry.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..