Čím nahradit jednorázové vlhčené ubrousky?

Na utírání zadečku při přebalování nemusíte používat jen koupené ubrousky.  Můžete dítě jen omýt vodou, zlehka osušit osuškou a nechat chvilku volně na vzduchu. Je to rychlejší, hygieničtější a neodíráte pořád jemnou kůžičku děťátka.

 

Už Vám někdo poradil, čím se nejlépe odstraní lepidlo ze zavařovacích sklenic? Skvrny od šmíru? Fleky, co nejdou skoro ničím pryč? Dost nás překvapilo, že na všechno se dají použít kojenecké vlhčené ubrousky! Tak tedy – co v nich asi bude za prima chemii, když to rozpustí i lepidlo?

 

Naštěstí si můžete pořídit třeba osvědčené trio Medvídek – Perlička – lahvička se sprejem a vyrobit si tak vlastní mycí emulzi. Nebo to vezměte úplně do svých rukou:

 

Ingredience

125 ml vařící vody
1 sáček heřmánkového čaje
1 lžíce mandlového oleje
4 kapky levandulového olejíčku
1 lžíce dětského šamponu nebo tekutého mýdla (není nutné)

Necháme heřmánkový sáček vylouhovat až do zchladnutí a poté jej vytáhneme. Do “čaje” přidáme zbývající ingredience, zamícháme a pořádně protřepeme. Zalijeme touto směsí doma vyrobené ubrousky (nastříhané kousky jakékoliv dobře sající látky), které dáme do nějaké dobře těsnící nádoby, třeba prázdné bedničky od koupených ubrousků. Zalijeme jen tolik, dokud nejsou “vlhké”, nesmí v té směsi plavat. Pokud to přeženete, tak prostě jen trošku ubrousky vyždímejte.
Pokud chcete, je možno ještě tuto směs dát do lahvičky z rozprašovačem a nastříkat pouze na zadeček než ho utřete suchým ubrouskem.
Nevyužitou směs můžete skladovat v lednici.
Nenamáčejte příliš mnoho ubrousků, tak zásobu na den či dva a pak přidejte směs, dlouho namočené ubrousky díky tomu, že tohle je “přírodní” směs, mohou trošku zatuchnout.

Pokud chcete experimentovat, je možno přidat do této směsi hned ze začátku, když se louhuje heřmánek, lžíci medu – má uklidňující účinek, obzvlášť na opruzený zadeček.
Můžete použít i jiný olejíček místo levandulového, ale zjistěte si nejdřív u prodejce, jestli je vhodný pro miminka.

Místo mandlového oleje můžete použít jakýkoliv jiný kvalitní rostlinný olej – např. olivový.

Zdroj: (Recept je převzatý z emimino.cz, autorka Ed)
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..