Kalhotkové pleny

Nejmodernější typ plenek, tvarem připomínají plenky jednorázové a  jejich použití je podobně snadné.

Hlavní výhody kalhotkových plen jsou:

  • vysoká savost
  • gumičky kolem nožiček a v pase, které zaručí, že všechno zůstane v plence (oceníte zejména u malých miminek s řídkou stolicí)
  • jednoduché na přebalení
  • krásné vzory

Nevýhody:

  • vyšší pořizovací náklady
  • delší doba schnutí třeba oproti čtvercovým plenám

Kalhotkové pleny se používají vždy se svrchními kalhotkami, můžete použít i separační plenu. Pro zvýšení savosti lze přidat vkládací plenu.

Vyrábí se ve dvou velikostech – novorozenecké a jednovelikostní. Novorozenecké jsou pro malá miminka, jednovelikostní obvykle pro děti od 5 kg do konce přebalovacího období. Jednovelikostní pleny mají systém zmenšovaní pomocí patentků, který umožňuje přizpůsobit si plenu podle aktuální velikosti/váhy dítěte.

Kalhotkové pleny se vyrábí v různých barvách a vzorech, z různých materiálů. Stálice mezi materiály je froté, ať už bavlněné nebo biobavlněné. Pleny se šijí často i z bambusu, svrchní ozdobná vrstva bývá i z bavlněného úpletu.

Zapínají se na patentky nebo na suchý zip. Funkci má obojí zapínání zhruba stejnou. Patenty dají o trochu víc práce zapnout, zato jsou trvanlivější a méně náchylné ke zničení. Suchý zip je snazší na zapnutí, musíte ale při praní dát pozor, aby se do suchého zipu nenachytaly nečistoty.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..