Dají se látkové plenky používat i na noc?

Ano! Některé maminky dokonce začínaly s látkovými plenkami na noc, protože jim dítě pročůrávalo jednorázovky. Moderní plenkové kalhotky totiž těsní lépe než jednorázové plenky, takže s látkovými plenkami se to nestává :-).

Je ale potřeba si najít nejvhodnější způsob zabalení právě vašeho dítěte. Záleží na tom, jestli dítě v noci přebalujete nebo spí v jedné plence. Důležité je, jak moc vaše dítě v noci čůrá. Většinou budete potřebovat větší savost než přes den, v noci se ale dítě nepohybuje, takže mu větší balík nebude vadit. Můžete použít  2 vkládací pleny do kalhotkové pleny nebo místo nich složit navíc vícevrstvou nebo čtvercovou plenu.

Jako vrchní vrstvu můžete použít vlněné kalhotky, které jsou zcela prodyšné a částečně nepropustné. Pokud ale vaše dítě čůrá opravdu hodně, může se stát, že je nakonec stejně pročůrá.

Hodně maminek se bojí, že se dítko bude budit vlhkem. V tom případě doporučujeme vyzkoušet, jestli se s látkovou plenkou budí více než s jednorázovou. Máme na svých dětech potvrzeno, že se většinou budí tak i tak.

Pokud je vlhko ten problém, můžete zkusit fleecové separační pleny nebo některou z nočních plen, které mají vnitřní dotykovou vrstvu z fleecu.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..