Sušení plen

Sluníčko je zázrak, vybělí a vysuší v okamžiku. Plenky, které rychle uschnou, ale můžou být tvrdé. Zvlášť po zimě, kdy je sušíte v sušičce, to může být šok. Ale děti si většinou nestěžují. Pomáhá plenku pořádně promnout a promačkat. Čtvercové pleny usušené  venku (dobře pověšené, nesmí být prověšené za cípy!) se mnohem lépe skládají!

Sušička je také zázrak, hlavně v zimě. Dávejte pozor na cedulky, které pleny do sušičky můžou a které ne – i podle selského rozumu: nepromokavá vrstva nikdy, samotná “látka” ano. Sušičku používejte s rozmyslem, přeci jen pleny rychleji opotřebí – a na takové opotřebení se nemusí vztahovat případná reklamace. Nepouštějte na sušení plen nejteplejší program, raději pleny nechte volně doschnout.

Pokud nemáte ani sušák venku, ani sušičku, vybírejte z plen, co rychle schnou, ať nejste zklamaní a otrávení z toho, že v obýváku máte pořád rozležený sušák.

Plenám ani kalhotkám nesvědčí příliš velké horko, pozor na rozžhavené topení. Na topení, kde udrží dítě ruku a necukne, můžete pleny sušit klidně 🙂 Pleny hezky schnou i v místnosti kde je krb, navíc zvlhčí vzduch.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..