Konečně to pravé – Popolini

Pokusím se popsat své vlastní zkušennosti s pracími plenami. Spíše bych měla napsat s plenkovými kalhotkami. Dnes jsem totiž přesvědčena, že dobré plenkové kalhotky jsou základem, který rozhoduje o tom, jestli používání pracích plen bude či nebude pro rodiče prací navíc.

Když se narodila dcera, znala jsem jen klasické bavlněné pleny. Nevýhoda byla v tom, že nebylo možno koupit pořádné plenkové kalhotky. Ty, co jsem sehnala byly zevnitř igelitové a zvenku látkové. Bála jsem se opruzenin. Také špatně seděly a tak bylo nutno při každé výměně plen, měnit i kalhotky, protože byly mokré. A to nemluvím o tom, jak to vypadalo, když byly také pokakané. Obvykle to odneslo i oblečení. Takže jen mé přesvědčení, že dělám dobře přírodě, mě udrželo při jejich používání. Pak mi kamarádka přivezla z Německa z jakéhosi ekologického obchodu plenkové kalhotky, které mám dodnes. Sice jejich pořizovací cena byla pětinásobná, ale stálo to za to. Když byly vlhké od pleny, stačilo je chvilku nechat vyvětrat a pak se daly znovu použít. Byli-li zašpiněné od stolice, prostě jsem je v ruce přeprala. Jejich předností bylo a je, že rychle schnou. Jednou za čas jsem je dala do pračky s plenami.

Další kamarádka si později přivezla prací pleny z USA . Navrch bavlněné, uvnitř jádro z froté. Tak jsem si je ušila. Používala jsem je u syna. Ale opět to nebylo úplně ono. Synek kakal dosti často a protože plenky neměly po stranách gumičky musela jsem měnit i ty německé plenkové kalhotky. Pak se mi stalo, že jsem k večeru už neměla kalhotky, protože byly všechny od kakání. Měla jsem čtvery. I tak jsem u dcery i syna na noc musela dávat jednorázové pleny. Ty prací nikdy neměly dostatečnou sací schopnost.

U druhého syna jsem konečně našla to pravé – Popolini. Mají úžasnou sací schopnost, téměř nikdy se stolice nedostane mimo a dobře se perou. Dávám je bez problémů i na noc. Ovšem i ony mají nevýhodu – pořizovací cena je dost vysoká. I tak ale vyjde jejich používání levněji než u jednorázových. Od stejné firmy jsem si pořídila i ekologické separační pleny, které jsou plně odbouratelné.

Na stránkách mě zaujal popis plen od maminky z Anglie, která říká, že nemají větší objem než jednorázové. Když děti začínaly chodit, přecházela jsem na čas na Pampersky. Měla jsem pocit, že jim ten balík mezi nožkami vadí. Teď poprvé u druhého synka jsem mu nechala popolini a snad mu to nevadí. Respektive chodí stejně legračně s nožkami od sebe i když má Pampersky. Fakt ovšem je, že začal chodit o 2 měsíce později než dcerka i syn. Nevím, jestli to lze připsat plenám, nebo prostě jen jeho temperamentu.

Irena, 3 děti – 4 a půl, 3 a 1 rok
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..