Látkové pleny doma stále dokola, na cesty jednorázovky

Jako většina z Vás jsem i já přemýšlela nad tím, zda se vyplatí zainvestovat do látkových plen, nebo zůstat u jednorázových. Každé pleny mají své výhody i nevýhody.

Velkou výhodou látkových plen je to, že se mohou použít nespočetněkrát stále dokola. U mě se osvědčily tak, že pro dítě jsou pohodlnější a není tolik náchylné k opruzeninám.

Nevýhodou je, když jste například na cestách a potřebujete dítě přebalit, tak kam s plenou? Musíte jí dovést až domů, kde si jí vyperete a můžete jí znovu použít. Na cesty spíše tedy doporučuji jednorázové pleny, které můžete kdekoliv vyhodit do popelnice a nemusíte je tahat všude s sebou v tašce nebo kočárku (To by se někdy mohlo vymstít).

Doma nepoužívám žádné jiné pleny než látkové. Do zásoby jsem si jich nakoupila asi 20 a bohatě mi stačí. Říkáte si, že byste musely kvůli plenám denně prát, ale není to pravda. Pokud je plena pouze počůraná, tak jí přeperu pouze v ruce a nechám uschnout, tím ušetřím, a nemusím tak každý den prát.

Samozřejmě existuje více látkových plen na různé způsoby. Některé mají vyměnitelné vložky, kde nemusíte měnit kompletně celou plenu. Látkové pleny mají ještě tu výhodu, že pokud budete chtít mít další dítě, nemusíte už do nich tolik investovat a v klidu je můžete využít i pro další potomky.

Na závěr bych chtěla zdůraznit, že jak jednorázová plena tak i látková plena má svá pro a proti. Proto by se každá maminka měla zamyslet nad tím, zda se jí látkové pleny vyplatí více než jednorázové. Doufám že Vám tyto informace pomohou při rozhodování.

Petra M.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..