Opožděná zralost kyčlí a látkování

Upřímně řečeno pravděpodobnost, že začnu s látkováním, byla asi stejně velká, jako že budu během těhotenství i nadále pokračovat v běhání, které tolik miluju. Otěhotnět pro nás nebylo úplně jednoduché, proto jsme si toho opravdu hodně vážili a byli jsme rozhodnuti udělat vše, aby se už nic nezkomplikovalo. Hned na začátku jsem se rozhodla, že když otěhotním, změním svůj životní styl. A i když jsem hodně sportovně založený člověk, a běh beru jako relax, věděla jsem, že nebudu nic riskovat. O co větší bylo moje překvapení, když mi můj gynekolog řekl, že se nemám bát, a že když na sebe budu dávat pozor, nemusím přestat se všemi aktivitami, které tolik miluji. Dobrý psychický stav maminky, je totiž to nejlepší, co mohu miminku dopřát.

Na začátku pohodlnost a sžívání

Během těhotenství jsem se několikrát v úvaze vracela k tomu, jaké máme štěstí mít miminko v dnešní době. Cokoli jsem kdy přečetla mě přesvědčovalo, že vše zvládneme, a že vždy můžeme najít variantu, která nám bude nejvíce vyhovovat. To se týká i samotného látkování, věděla jsem, že stejně jako moje mamka nehodlám trávit čas vyvařováním, věšením a žehlením plen, a to vše pořád dokola. Nebylo proto pro nikoho překvapením, že po porodu jsem okamžitě najela na systém jednorázových plen. Bylo to rychlé, jednoduché, a to bylo asi to jediné, co mě v té době zajímalo. Šestinedělí uteklo jako voda a my se sžili, najednou už nebylo tak zvláštní mít doma malého človíčka, o kterého pečujete, jak nejlépe umíte, a který je na vás naprosto závislí.

Najednou je důležitější něco jiného

Najednou začínáte více uvažovat nad ním, chcete mu dopřát to nejlepší a už to není jen o tom, co bude nejjednodušší pro vás. Postupem času jsem se proto znovu začala vracet k otázce látkování. Po kontrole na 3 měsíci, kdy jsme zjistili, že trpíme opožděnou zralostí kyčlí jsem věděla, že by to mohla být odpověď na jejich zdravý vývoj. Rozhodnutí bylo nakonec opravdu rychlé, zkusíme to a uvidíme. Nechtěla jsem dávat látkovou plenu přes jednorázovou, navíc recenzemi na látkové pleny jsem byla poměrně nadšená. Když jsem zjistila, že dnes už je to opravdu jiná písnička, než co znamenalo používání látkových plen v minulosti, nakoupila jsem startovací sadu Gaga‘s pleny. Velkou výhodu vidím nejen v nastavitelnosti gumiček kolem nožiček, takže už není problém, který jsme předtím měli, že by někdy něco proteklo. Zároveň je za žádnou cenu nesundá, což se nám opět u těch jednorázových parkrát podařilo. Už nemusím vyhledávat ty nejlepší ceny, plahočit se pro ně přes půlku města, a při každém nákupu přemýšlet, kam ty balíky dám a jak je vytáhnu do třetího patra. Je to ekologičtější, je to levnější a kyčle jsou v pořádku, za mě varianta, která je skvělá, jen si ji člověk musí vyzkoušet, aby zjistil, že miminku i jemu vlastně vyhovuje.

Co mě mile překvapilo bylo, když jsem zjistila od ostatních maminek, že děti už po jednom roce často opouští používání plenek, na rozdíl od dětí, které používají jednorázovky, to zatím nejsme schopni vyhodnotit, ale těším se, jestli budeme mít stejnou zkušenost.

Lucie K.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..