Lenčina cesta k látkovým plenám

Moje cesta k látkovkám byla taková, že přišel jednoho dne přišel manžel a prohlásil, že bychom mohli používat látkové pleny místo jednorázových. Tak jsem si v tu chvíli říkala,že si pravděpodobně myslí,že se asi budu nudit, tak vymýšlí nějaké nové nesmysly. Přesto mě ta myšlenka nadchla. Tolik času co jsem dala čtení a hledání zkušenosti a značek a všeho k látkovkám, to se nedá asi ani spočítat, každopádně po třech měsících co látkujeme přidávám moje zkušenosti.
Zakoupila jsem
a) Itti bitti all in one a k tomu 4 vkládačky-výhody-plena dobře sedí,rychle schne, nevýhody-z vkládaček to vždy vyteklo mimo a nedala se znovu použít, vysoká pořizovací cena, znovu už bych ji nekoupila
b) Imse Vimse bioflanel testovací sada včetně svrchňáčků-mohu jenom doporučit,pleny pěkně sedí,svrchňáčků mám několik a používáme jenom imse i na jiné pleny. Jsou opravdu nejlepší, neprotečou, sedí bezvadně, cena je také přijatelná, pleny rychle schnou.
c) Sketch fleecové – používáme pouze na noc, jsou poměrně velké, je potřeba použít o číslo větší svrchňáčky, ale na noc naprosto super, mimčo v nich vydrží klidně celou noc (teď ve třech měsících), schnou ze všech plen asi nejrychleji.
d) Sketch velurová – chtěla jsem ji vyzkoušet, ale nemá žádné výhody a je poměrně drahá.
e) Sketch biobavlna na sponku – favorit mezi plenkami, rychle schne, sedí výborně, cena přijatelná
f) Sketch bavlněné – druhý náš favorit mezi plenkami, sedí výborně a cena také přijatelná
Naše výbava čítá 15 ks sketch biobavlna,10 ks sketch bavlněné, 6 ks fleecové, 5 ks imse vimse. Peru jednou za dva dny, vychází to přesně tak, aby mi stihly pleny uschnout než jsou potřeba. Praní nezabere žádný čas pokud nepočítám to, že pleny hodím do pračky a pak je pověsím. Jediný problém který teď řešíme jsou flíčky na plenách, přes léto fleky zmizí když schnou na sluníčku – to je opravdu zázrak,ale teď přes zimu to musím řešit žlučovým mýdlem – skvrny před praním namažu. Žádné odstraňovače skvrn co jsem použila nepomohly pouze žlučové mýdlo.

Svrchňáčky máme kromě Imse Vimse ještě Sketch, ale s nimi nejsem spokojená, protože když je plena hodně mokrá natáhnou do sebe vlhkost.

Na skladování používáme kbelík a na cesty nepormokavý pytel Imse.

Celkově nás výbava plenek vyšla zhruba na 7.000 Kč, ale když jsem propočítala kolik by nás stály jednorázovky, tak se to za půl roku vrátí. Jednorázovky používáme jen výjimečně a pokud se v nich zrovna malý pokaká, bývá to úplně všude I na oblečení. Jsem tedy ráda, že máme látkovky, kde se to nestává. Navíc nemá malý vůbec žádné opruzeniny, má krásný čistý zadeček, nepoužíváme vůbec žádnou kosmetiku. Všem jen doporučuji

Lenka
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..